Ako klietku pripevniť v aute?

Klietka typu VarioCage

 

  

Prečo klietku pútame?

Klietka pútame z dôvodu, aby nejazdila po kufri zľava doprava, nie kvôli bezpečnosti. Pri niektorých autách je pripútanie nutné, aby sme pri zatváraní kufra nerozbili sklo zadných dverí pri zatváraní – aby klietka časom „neodskákala“ dozadu.

  

Je nutné mať klietku pripútanú?

Nie je to nutné.

 

Musím klietku pripútať v každom rohu?

Aby klietka držala na mieste, stačí spravidla ukotvenie v dvoch bodoch

 

Ako klietku pútame?

Klietka má v každom rohu dieru na prevlečenie pásky, ktorá sa v aute prichytí k oku v kufri alebo čomukoľvek pevnému. 4ks pásky sú súčasťou klietky. TIP - aby páska bola dostatočne dlhá, tak je možné dve pásky spojiť.

Single klietka sa vo väčšine prípadov dáva doľava v kufri - uchytenie môže byť nasledujúce. Stojíme pred kufrom, klietka je v kufri a z predného ľavého rohu ideme páskou smerom k oku pri zadných sedačkách alebo prichytíme k železu, do ktorého sa zacvakávajú zadné sedačky alebo čokoľvek, čo je v aute pevného. (U single klietky) Aby sme nemuseli ísť ďalšou páskou z pravého predného rohu do pravého zadného oka v kufri, páska by tam vadila, keď vedľa klietky chceme odkladať batožinu, tak pásku pretiahneme v pravom zadnom rohu klietky a ideme smerom doľava k čomukoľvek pevnému.

 

 

 

Klietka typu MultiCage

 

Prečo klietku pútame?

Klietka pútame z dôvodu, aby pevne držala na mieste, pretože v dodávke môže byť umiestnená voľne v priestore.

 

Je nutné mať klietku pripútanú?

Áno, je to nevyhnutné.

 

Musím klietku pripútať v každom rohu?

Áno, klietka je nutné pripútať v každom rohu, aby v prípade nehody nemohla ohroziť ďalších cestujúcich v aute.

 

Ako klietku pútame?

Klietka má v každom rohu dieru špeciálny kotviaci bod. Je nutné klietku prichytiť profi kurtou k oku alebo čomukoľvek pevnému v aute. Kurty sú súčasťou balenia.

 

Späť do obchodu