FAQ - časté otázky

Prečo sú klietky Variocage bezpečnejšie ako iné? 

Bezpečnostné klietky Variocage sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov s perfektnou presnosťou. Všetky typy klietok majú tzv. "Deformačné zóny" a ďalšie ochranné prvky, vďaka ktorým pri dopravnej nehode nedôjde k fragmentácii klietky a nevzniknú tak ostré hrany alebo úlomky črepov, ktoré potom môžu poraniť psa či posádku. Každá klietka Variocage je tiež vybavená núdzovým východom pre prípad, že by došlo k zablokovaniu a nemožnosti otvorenia kufra. Všetky klietky Variocage majú certifikáciu CRASH-TESTu, ktorá sa vykonáva za veľmi prísnych podmienok. 

 

 

Aké hrozí nebezpečenstvo pri možnej dopravnej nehode? 

Okrem zranenia zvieraťa a celej posádky existuje aj riziko, ktoré si málokto uvedomuje. Pri dopravnej nehode je totiž pes otrasený, zmätený a nerozumie tomu, čo sa deje. Posádka je tiež zmätená, v horšom prípade zranená. Pes potom samozrejme chráni svoju rodinu, môže byť aj agresívny a môže tak skomplikovať záchranným službám okamžitý zásah, pretože ich k vozu nepustí. V prípade, že sú zranení vážnejšie, môže to mať aj veľmi fatálne následky, nielen pre psa. Je preto vhodné, aby bol pes zaistený v bezpečí klietky Variocage.

 

 

Klietka alebo postroj? 

Bohužiaľ nie každé vozidlo umožní využívať na prepravu zvieracích miláčikov vhodne veľkú klietku, a potom sú tu tiež zákazníci, ktorí si nemôžu dovoliť zabrať celý priestor kufra len klietkou. Pre tieto prípady sú tu ako ďalšiu možnosť ku klietkam Variocage v ponuke opäť CRASH-testované postroje, ktoré sa používajú na pripútanie psa na zadných sedadlách. Sú aj cenovo oveľa dostupnejšie. Z hľadiska bezpečia a komfortu celej posádky sa nikdy nedostaneme na úroveň klietok Variocage, ale v prípade, že nemáme inú možnosť sa jedná o dobrú alternatívu. Tieto postroje opäť prechádzajú veľmi náročnými bezpečnostnými testami. Sú na úplne odlišnej úrovni bezpečnosti ako klasické postroje a popruhy, ktoré sa využívajú napríklad na venčenie, namiesto obojkov. Pokiaľ nemáte možnosť cestovať s klietkou Variocage, berte toto ako druhú najlepšiu možnosť. 

 

 

Zvykne si pes v klietke, bude tam rád?

Je zvyknutý s nami jazdiť od malička na sedadle alebo pod nohami ... Je samozrejme najlepšie učiť psa na jazdu v klietke hneď od malička, potom si navykne najrýchlejšie, ako to platí u všetkého ostatného. Berie to ako samozrejmosť a po pár jazdách s tým nemá žiadny problém. V prípade, že už je pes zvyknutý na iné prostredie, na iný spôsob prepravy, tak to môže chvíľu trvať a treba byť trpezlivý, dôsledný a postupovať pomaly. Vytvorte mu tam prostredie, kam sa bude tešiť a kde sa mu páči. Dajte do klietky pohodlnú podložku, obľúbenú hračku a maškrtu na kúsanie. Jazdite na miesta, ktoré má pes spojené so zábavou. Spočiatku len na krátke cesty, napríklad do parku za inými psími kamarátmi alebo na výlet s celou Vašou rodinou. Cesty postupne predlžujte, psíka po jazde pochváľte a odmeňte. Čoskoro sa tam začne tešiť, bude vedieť, čo ho čaká, bude klietku brať ako svoje miesto, kde má kľud a kde je v bezpečí. Z našej skúsenosti vieme, že sa naučí a zvykne si na prostredie klietky Variocage naozaj každý pes. Najprv ju iba akceptuje, po pár mesiacoch ju má naozaj rád a potom už len čaká vrtiac chvostíkom, kým ju otvoríte, aby mohol nastúpiť a vyraziť za ďalším dobrodružstvom ...

 

 

Vyrábajú sa klietky Variocage na mieru? 

Klietky Variocage nie sú vyrábané na mieru. Je mnoho modelov klietok Variocage, kde je rozdielna šírka a výška. Hĺbka klietky je vždy nastaviteľná vďaka teleskopickým tyčiam, takže si môžete klietku prispôsobiť priamo Vášmu automobilu, aby zaberala optimálny priestor v kufri. Práve vďaka množstvu variantov a možností nastavenia hĺbky majú zákazníci často dojem, že sú klietky robené na mieru. Kvôli bezpečnostným CRASH-testom to však nie je možné.   

 

 

Ako vyberiem správnu klietku? 

Ľahko, prečítajte si o tom v našej rubrike tu.     

 

 

Zvládnem klietku zložiť? 

Nie je to vôbec zložité, zaberie Vám to pol hodinu až hodinu podľa obrázkového návodu. Môžete sa pozrieť aj na inštruktážne videá k zloženiu klietok tu.     Ako je to s dopravou? 99% vecí máme skladom a odosielame PPL väčšinou do druhého dňa. Ak by sa zrovna vypredala Vami objednaná položka, budeme Vás ihneď telefonicky kontaktovať. Každopádne, dodanie z externého skladu netrvá zvlášť dlho.

 

 

 

Späť do obchodu