FAQ - časté otázky

Prečo sú klietky Variocage bezpečnejšie ako iné? 

Bezpečnostné klietky Variocage sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov s perfektnou presnosťou. Všetky typy klietok majú tzv. "Deformačné zóny" a ďalšie ochranné prvky, vďaka ktorým pri dopravnej nehode nedôjde k fragmentácii klietky a nevzniknú tak ostré hrany alebo úlomky črepov, ktoré potom môžu poraniť psa či posádku. Každá klietka Variocage je tiež vybavená núdzovým východom pre prípad, že by došlo k zablokovaniu a nemožnosti otvorenia kufra. Všetky klietky Variocage majú certifikáciu CRASH-TESTu, ktorá sa vykonáva za veľmi prísnych podmienok. 

 

 

Aké hrozí nebezpečenstvo pri možnej dopravnej nehode? 

Okrem zranenia zvieraťa a celej posádky existuje aj riziko, ktoré si málokto uvedomuje. Pri dopravnej nehode je totiž pes otrasený, zmätený a nerozumie tomu, čo sa deje. Posádka je tiež zmätená, v horšom prípade zranená. Pes potom samozrejme chráni svoju rodinu, môže byť aj agresívny a môže tak skomplikovať záchranným službám okamžitý zásah, pretože ich k vozu nepustí. V prípade, že sú zranení vážnejšie, môže to mať aj veľmi fatálne následky, nielen pre psa. Je preto vhodné, aby bol pes zaistený v bezpečí klietky Variocage.

 

 

Klietka alebo postroj? 

Bohužiaľ nie každé vozidlo umožní využívať na prepravu zvieracích miláčikov vhodne veľkú klietku, a potom sú tu tiež zákazníci, ktorí si nemôžu dovoliť zabrať celý priestor kufra len klietkou. Pre tieto prípady sú tu ako ďalšiu možnosť ku klietkam Variocage v ponuke opäť CRASH-testované postroje, ktoré sa používajú na pripútanie psa na zadných sedadlách. Sú aj cenovo oveľa dostupnejšie. Z hľadiska bezpečia a komfortu celej posádky sa nikdy nedostaneme na úroveň klietok Variocage, ale v prípade, že nemáme inú možnosť sa jedná o dobrú alternatívu. Tieto postroje opäť prechádzajú veľmi náročnými bezpečnostnými testami. Sú na úplne odlišnej úrovni bezpečnosti ako klasické postroje a popruhy, ktoré sa využívajú napríklad na venčenie, namiesto obojkov. Pokiaľ nemáte možnosť cestovať s klietkou Variocage, berte toto ako druhú najlepšiu možnosť. 

 

 

Zvykne si pes v klietke, bude tam rád?

Je zvyknutý s nami jazdiť od malička na sedadle alebo pod nohami ... Je samozrejme najlepšie učiť psa na jazdu v klietke hneď od malička, potom si navykne najrýchlejšie, ako to platí u všetkého ostatného. Berie to ako samozrejmosť a po pár jazdách s tým nemá žiadny problém. V prípade, že už je pes zvyknutý na iné prostredie, na iný spôsob prepravy, tak to môže chvíľu trvať a treba byť trpezlivý, dôsledný a postupovať pomaly. Vytvorte mu tam prostredie, kam sa bude tešiť a kde sa mu páči. Dajte do klietky pohodlnú podložku, obľúbenú hračku a maškrtu na kúsanie. Jazdite na miesta, ktoré má pes spojené so zábavou. Spočiatku len na krátke cesty, napríklad do parku za inými psími kamarátmi alebo na výlet s celou Vašou rodinou. Cesty postupne predlžujte, psíka po jazde pochváľte a odmeňte. Čoskoro sa tam začne tešiť, bude vedieť, čo ho čaká, bude klietku brať ako svoje miesto, kde má kľud a kde je v bezpečí. Z našej skúsenosti vieme, že sa naučí a zvykne si na prostredie klietky Variocage naozaj každý pes. Najprv ju iba akceptuje, po pár mesiacoch ju má naozaj rád a potom už len čaká vrtiac chvostíkom, kým ju otvoríte, aby mohol nastúpiť a vyraziť za ďalším dobrodružstvom ...

 

 

Vyrábajú sa klietky Variocage na mieru? 

Klietky Variocage nie sú vyrábané na mieru. Je mnoho modelov klietok Variocage, kde je rozdielna šírka a výška. Hĺbka klietky je vždy nastaviteľná vďaka teleskopickým tyčiam, takže si môžete klietku prispôsobiť priamo Vášmu automobilu, aby zaberala optimálny priestor v kufri. Práve vďaka množstvu variantov a možností nastavenia hĺbky majú zákazníci často dojem, že sú klietky robené na mieru. Kvôli bezpečnostným CRASH-testom to však nie je možné.   

 

 

Ako vyberiem správnu klietku? 

Ľahko, prečítajte si o tom v našej rubrike tu.     

 

 

Zvládnem klietku zložiť? 

Nie je to vôbec zložité, zaberie Vám to pol hodinu až hodinu podľa obrázkového návodu. Môžete sa pozrieť aj na inštruktážne videá k zloženiu klietok tu.     Ako je to s dopravou? 99% vecí máme skladom a odosielame PPL väčšinou do druhého dňa. Ak by sa zrovna vypredala Vami objednaná položka, budeme Vás ihneď telefonicky kontaktovať. Každopádne, dodanie z externého skladu netrvá zvlášť dlho.

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie