Všetko o Crash testoch našich klietok

SAFETY 360°

 

Váš domáci maznáčik je zároveň tiež členom rodiny, preto by mu pri cestovaní malo byť dopriate to najlepšie, aby bol v bezpečí. Zároveň budú v bezpečí i ostatní cestujúci, pretože letiaci pes pri autonehode predstavuje vysoké riziko.

 

VarioCage preto prešiel prísnymi crash-testami vo výskumnom ústave vo Švédsku - RISE Research Institutes of Sweden, kde splnil prísne kritériá a získal tak certifikáciu. Tieto testy ukazujú, či sú klietky dostatočne robustné a odolné, aby pri kolízii absorbovali náraz bez prelomenia či otvorenia a nedošlo tak k následnému poraneniu zvierat alebo osôb vo vozidle. Klietky Variocage spĺňajú všetky tieto požiadavky. Vďaka robustnej konštrukcii vydrží klietka mohutný náraz zo všetkých smerov - hovoríme tomu Safety 360 °.

   

V nasledujúcom videu sa môžete pozrieť na porovnanie bežnej klietky vs VarioCage pri simulácii možných druhov autonehôd.

  

 

Na videu môžete, okrem iného, ​​vidieť (a to by sme radi zdôraznili), že vďaka teleskopickým tyčiam a deformačným zónam sa Variocage pri nárazoch nevpáči dovnútra, tyče sa nezlomia, iba sa zasunú do seba. Nevznikajú tak ostré hrany či úlomky, ktoré môžu zviera vnútri poraniť. Zároveň anatomický tvar klietky nedovolí, aby cestujúci na zadných sedadlách do klietky narazili hlavou, alebo im klietka cez zadné sedačky poranila chrbticu.   

 

Tu si pozrite videá priamo z crash-testu.

 

     

 

 

 CARE2

 

Taktiež prepravné boxy Care2, ktoré sa pripevňujú pásom na autosedačku majú certifikáciu crash-testu. Na video sa môžete pozrieť nižšie. Na produkty spoločnosti MIM Safe sa môžete spoľahnúť. Chránia nielen Vašich miláčikov, ale celú posádku automobilu.