Všetko o Crash testoch našich klietok

SAFETY 360°

 

Váš domáci maznáčik je zároveň tiež členom rodiny, preto by mu pri cestovaní malo byť dopriate to najlepšie, aby bol v bezpečí. Zároveň budú v bezpečí i ostatní cestujúci, pretože letiaci pes pri autonehode predstavuje vysoké riziko.

 

VarioCage preto prešiel prísnymi crash-testami vo výskumnom ústave vo Švédsku - RISE Research Institutes of Sweden, kde splnil prísne kritériá a získal tak certifikáciu. Tieto testy ukazujú, či sú klietky dostatočne robustné a odolné, aby pri kolízii absorbovali náraz bez prelomenia či otvorenia a nedošlo tak k následnému poraneniu zvierat alebo osôb vo vozidle. Klietky Variocage spĺňajú všetky tieto požiadavky. Vďaka robustnej konštrukcii vydrží klietka mohutný náraz zo všetkých smerov - hovoríme tomu Safety 360 °.

 

Máme najvyššiu úroveň crash-testu proti konkurencii

 

Prečo ale tvrdíme, že ako jediní na našom trhu máme crash-testy a teda aj najbezpečnejšie produkty? Pretože naše produkty sú testované správnym typom metodiky crash-testu. Konkrétne pri klietkach VarioCage je zvolená metóda s pojazdnou plošinou vrátane zadnej časti auta a tiež zadných sedačiek. Súčasťou testu sú aj ľudské aj psie figuríny. Tento test berie do úvahy nepopierateľné fakty, ktorými sú:

 

1) Zadná časť auta sa pri nehode deformuje.

Tento fakt je prvok pasívnej bezpečnosti áut, aby v prípade nárazu nedošlo k okamžitému prenosu energie a tým sa predišlo zraneniu posádky auta. Priestor kufra automobilu sa pri náraze zmenšuje, preto nie je dobré voliť klietku, ktorá sa:

- TRIESTÍ ⇒ vznikajú lietajúce úlomky či ostré hrany a tým dochádza k ohrozeniu životov posádky v aute;

- NEDEFORMUJE ⇒ je z veľmi pevného materiálu a pokiaľ dôjde k deformácii zadnej časti auta, klietka je natlačovaná na zadné sedačky a tým ohrozuje životy cestujúcich v aute.

 

2) Oká na upevnenie klietky v kufri v prípade nehody neudržia klietku na mieste.

V prípade nárazu pri 50km/h, kedy v klietke prepravujeme dvoch psov strednej veľkosti, oká v kufri neposkytujú ani 10% potrebnej pevnosti - oko sa odtrhne, v podstate akoby nebolo. Oporu nám poskytujú zadné sedačky a nie oko na upevnenie klietky. Hlavná funkcia oka v kufri je, aby nám klietku udržala na mieste počas jazdy. Nemá teda zmysel zaoberať sa crash-testmi, kedy je klietka pripevnená na testovacej plošine k "profi" okám, ktoré v kufri automobilov nenájdeme.

 

Je viac výrobcov, ktorí majú crash-testované klietky ALE...

Položte si teda otázku, prečo sú ostatné klietky testované napríklad na plošine, prikurtované k "profi" okám, ktoré v osobnom aute nenájdete, ale máte túto klietku používať v osobnom aute. Tento test skôr dokladá pevnosť v kotviacich bodoch. Klietka napriek tomu získá certifikát crash-testu, aj keď na tento účel nemá byť používaná. Test má reflektovať skutočný spôsob budúceho použitia. Prísnejšou metodikou (ako je to u VarioCage) už prejde iba niekoľko výrobcov na svete. Problém býva v trieštiacem sa materiáli (ktorý môže zraniť psa aj posádku), nežiaducemu otváraniu dvierok, príliš tvrdý materiál atď.

Tento spôsob testovania môže byť správny, ale pri iných druhoch klietok. Týmto spôsobom je u nás testovaná MultiCage, alebo klietka do dodávky. Tu je totiž nutné počítať s tým, že klietka sa neopiera o zadné sedačky a je prikurtovaná k okám, ktoré už odolávajú vyššiemu zaťaženiu a v úžitkovým vozidlách ich nájdeme.

  

V nasledujúcom videu sa môžete pozrieť na porovnanie bežnej klietky vs VarioCage pri simulácii možných druhov autonehôd.

  

 

Na videu môžete, okrem iného, ​​vidieť (a to by sme radi zdôraznili), že vďaka teleskopickým tyčiam a deformačným zónam sa Variocage pri nárazoch nevpáči dovnútra, tyče sa nezlomia, iba sa zasunú do seba. Nevznikajú tak ostré hrany či úlomky, ktoré môžu zviera vnútri poraniť. Zároveň anatomický tvar klietky nedovolí, aby cestujúci na zadných sedadlách do klietky narazili hlavou, alebo im klietka cez zadné sedačky poranila chrbticu.   

 

Tu si pozrite videá priamo z crash-testu.

 

     

 

Nielen klietky, ale aj ostatné naše produkty majú certifikát crash-testu, nižšie sa môžete pozrieť na niekoľko z nich.

 

CARE2

 

Taktiež prepravné boxy Care2, ktoré sa pripevňujú pásom na autosedačku majú certifikáciu crash-testu. Na video sa môžete pozrieť nižšie. Na produkty spoločnosti MIM Safe sa môžete spoľahnúť. Chránia nielen Vašich miláčikov, ale celú posádku automobilu.

 

 

 

VARRIOBARIER HEADREST

 

 

 

 

 

MULTICAGE

 

 

Späť do obchodu