Zviera v aute VS legislatíva ČR

Čo nám hovorí legislatíva ČR?

 

Zákon č. 361/2000 Zb. k preprave zvierat stanovuje:

• Vodič je okrem povinností uvedených v § 4 (Povinnosti účastníka premávky na pozemných komunikáciách) ďalej povinný zaistiť bezpečnosť prepravovanej osoby alebo zvieraťa a bezpečnú prepravu nákladu.

• Pri preprave živých zvierat nesmie byť ohrozená bezpečnosť vodiča, prepravovaných osôb ani zvierat a ani bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách.

• Vodič je tak zodpovedný za to, že neohrozí zdravie prepravovaného zvieraťa, ale ani ostatných cestujúcich a ostatných účastníkov premávky (napr. Chodcov, cyklistov alebo iných vodičov).

 

 

Zákon č. 246/1992 Zb., Na ochranu zvierat proti týraniu, v znení neskorších predpisov:

• tiež stanovuje, že musí mať zviera dostatok priestoru, aby mohlo zaujať prirodzenú polohu, ktorá mu umožní korigovať pohyby vozidla.

 

K zabezpečeniu zvieraťa môžeme použiť rôzne varianty sietí, mreží, prepravných boxov, postroje pripútané k bezpečnostnému pásu alebo obdobné pomôcky. Nikdy nesmie byť zviera v aute na voľno, ide aj o Vaše zdravie.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie